KONKURS "WIOSENNA ŁĄKA"

Gratulujemy wszystkim dzieciom udziału w konkursie "Wiosenna łąka". Z uwagi na wymogi sanitarne nie możemy zorganizować uroczystego rozdania dyplomów oraz drobnych upominków. Zapraszamy do odbioru dyplomów uczestników konkursu 25 i 26 czerwca w godz. 7 - 16. Dyplomy będą wydawane rodzicom przy wejściu głównym do przedszkola.

Link do zdjęć biorących udział w konkursie:

https://photos.app.goo.gl/KPkFGjN8vxKLUpzj9

 

 

Temat ostatnich dni czerwca to „Wakacje”

Zabawy w dniu 29 czerwca 2020r.

 

Wspinaczka górska”- zabawa ruchowa. Jesteśmy w górach, wspinamy się wysoko (kolana unosimy wysoko w górę), idziemy ciężko pod górę. Jesteśmy na szczycie. Rozglądamy się dookoła, w lewo, wprawo, jeszcze raz. Schodzimy na paluszkach w dół.

Oddychamy czystym powietrzem” – zabawa oddechowa. Dziecko leży, na brzuszku kładzie Przytulankę i wdech noskiem, a wydech ustami. Ćwiczenie powtarzamy 2- krotnie.

Górski pejzaż” – praca plastyczno- techniczna.

Potrzebne będą stare gazety, kartka papieru i klej. Gazety Dziecko gniecie. Następnie Dziecko tworzy na kartce pasma górskie (Rodzic pomaga, gdy dziecko sobie nie radzi) i przyklejamy. Można dodać tworzywo przyrodnicze, np.: listki, gałązki świerkowe.

 

 Zabawy w dniu 30 czerwca 2020r.

 Lato, lato, lato czeka - piosenka dla dzieci

https://youtu.be/_mQalPVp2ug

Lornetka” – zabawy z rolkami po papierze toaletowym. Dziecko patrzy najpierw jednym, później drugim, a na końcu dwoma oczami przez rolki po papierze. Następnie Rodzic zasłania rolki różnymi kolorami cienkiej bibuły lub cienkim materiałem.

Zdjęcia” – zabawa ruchowa z zastyganiem w bezruchu. Dziecko swobodnie chodzi po pokoju. Na hasło Rodzica KAMERA! Dziecko zastyga w różnych pozach.

 

 

WSZYSTKIM DZIECIOM ŻYCZĘ DOBREGO WYPOCZYNKU I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!!!

 

 

startPoprzedni artykuł12345678910Następny artykułkoniec